Nalini Ergo Xwarm Bib Tight
Кошничката е празна!
Најпродавани

Nalini Ergo Xwarm Bib Tight

Nalini Ergo Xwarm Bib Tight
Nalini Ergo Xwarm Bib Tight Nalini Ergo Xwarm Bib Tight
Бренд: Nalini
Код на производот: nalini
Достапност: 8
11,800ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

Овој модел станува еден од најпосакуваните - највисоката класа на зимски долен дел на Налини!

Отпорност на ветер: 5/5
Отпорност на вода: 3/5
Дишливост: 4/5
Термо изолација: 5/5
Еластичност: 4/5

Некои од неговите поважни детали: 
различни нивоа на изолација (отпорност на вода и ветер, како и термоизолација) - во различни делови од конструкцијата; 
мерино волна како внатрешна постава во најстудениот дел од ногата за возачот; идеален фит за возење во студени временски услови; 
диференцирана заштита со изолација во делот на абдоменот, заштита од ветер и влага во предниот дел и во седалниот дел, изолација и термо заштита во делот на бутните мускули и одлична растегливост во деловите од конструкцијата каде тоа е најпотребно - за подвижност и комфор на високо ниво!
Во најнискиот дел кај ногата (кој е и водоодбивен бидејќи тој доаѓа во контакт со влага од прскање по патот и кога не врне, а патот е влажен), термалниот материјал е практично осмислен, за да не дојде до преклопување со патенти, кога се користат камашни...

Моделот е со ергономска конструкција, со висок крој во делот над абдоменот, каде има дополнителна термо изолација со мерино волна и подесливост со патент. Мерино волна има и во делот на грбот, а шевовите во целата конструкција со „мазни“ - за зголемен комфор.

Препорачана температура: -4° до 6°

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: nalini, ergo, xwarm, bib, tight