Black Diamond Speed 30
Кошничката е празна!
Најпродавани

Black Diamond Speed 30

Black Diamond Speed 30
Бренд: Black Diamond
Код на производот: black diamond
Достапност:Производот моментално го нема на залиха
0ден.

Докажан алпинистички модел, за сериозни, комплексни планински авантури, дизајниран да биде со мала тежина,со што би се помогнало во што подобри перформански, при искачувања на карпа и мраз - било каде во светот!

По потреба, капата и појасот за околу половина може да бидат лесно поставувани/отстранувани од ранецот; во делот под капата постои гуртна со која може да се затегне јаже во горниот дел од ранецот (гуртната кога не се користи, може да се „сокрие„ во посебно џепче за таа намена); во предниот дел постојат микро џепчиња за засолнување на клуновите на цепините, за зголемена безбедност при движењето - а исто така покрај овие и други некои детали, ранецот е компатибилен со систем/резервоар за хидратација.

Материјали:
210Д најлон во главниот дел, 420Д најлон за заштита од абразија
Тежина: 1.14кг

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: black diamond, speed