Black Diamond Blitz 16
Кошничката е празна!
Најпродавани

Black Diamond Blitz 16

Black Diamond Blitz 16
Бренд: Black Diamond
Код на производот: black diamond
Достапност:Производот моментално го нема на залиха
0ден.

Независно дали се подготвувате за еднодневна брза планинска тура, за лесно спакувана рекреативна прошетка во природа или пак ви треба мало ранче кое би се нашло за носење на основни потребштини при повеќедневни патувања - ова е моделот кој може да собере се’ што Ви е потребно за такви „супер брзи и лесни“ авантури.

Ранците од Блиц серијата имаат еден отвор/пристап од горниот дел на ранецот за брзо и едноставно пакување, а во својот дизајн инкорпорираат и оддел за челна лампа, оддел за документи за идентификација/клуч/пари; мали кружни замки во задниот дел, со кои се овозможува врзување на ова ранче со голем ранец - со што би го имале како ранче за брза и лесна тура до врвот од шаторот; ранецот може да се спакува во својот џеб...

Материјал: 100Д најлон

Волумен: 16Л
Тежина: 255 грама

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: black diamond, blitz