Romet Rambler R9.1 grey
Кошничката е празна!
Најпродавани

Romet Rambler R9.1 grey

Romet Rambler R9.1 grey
Бренд: Romet
Код на производот: romet
Достапност: 8
30,500ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

За Ромет:

Нашата компанија е претставник за Македонија, на неколку компании со голема традиција во велосипедизмот, меѓу кои и полската компанија Ромет!
Покрај тоа што оваа компанија има повеќедецениска традиција во овој сегмент, таа денес е посебна и по нешто друго:

- Ромет денес е прва компанија во Полска и втора во Европа воопшто, која на своја почва, има сопствено производство на алуминиумски рамки и композитни компоненти - во својата фабрика во Полска!
- Ромет е еден од најголемите производители на велосипеди во Европа, со произведени околу 400,000 велосипеди годишно.
- Иксуството во индустријата, ефикасноста на производството и флексибилноста на планирањето, овозможуваат брз одговор на потребите на пазарот – а токму тоа што производството се случува „дома“, тоа овозможува и целосна контрола на квалитетот во сите етапи на производството – од дизајн до финалните логистики!
 
Спецификација за овој модел:
Амортизер: SR Suntour XCE
Тркало/материјал на рам: 29" / alu 6061
Број на брзини: 21
Преден шифтер: Shimano ST-EF500 3 speed
Заден шифтер: Shimano ST-EF500 7 speed
Преден менувач: Shimano Tourney TY300
Заден менувач: Shimano Acera RDM-360 SGSL
Пренос: Shimano FCTY-301, однос: 42/34/24T, курбла: 170мм
Кочници: Механички диск кочници
Ротори: 160мм
Гуми: 29×2,1
Обрачи: дуплоѕидни алуминиумски
Касета: Shimano TZ500-7 14-28T

Повеќе инфо за компанијата:

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу: