Extol Premium 5-25Nm Torque Wrench
Кошничката е празна!
Најпродавани

Extol Premium 5-25Nm Torque Wrench

Extol Premium 5-25Nm Torque Wrench
Бренд: Extol
Код на производот: Extol
Достапност: 2
2,690ден.
 
   - ИЛИ -   
Extol Premium: полу-професионална класа на алат
 
Главни технички параметри: 1/4", 5-25Nm 
 
Материјал: CrV
Должина на рачка: 240мм
 
Прецизен уред за подесување на соодветна сила за затегнување.
Доаѓа спакуван во соодветна, компактна пластична кутија.
 
Совет: Не треба да се користи за одвртување, а за подолго зачувување на функционалноста, се препорачува почетно затегнување со друг клуч, а потоа дозатегнување со соодветна сила на овој момент клуч.

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: extol, torque wrench