Sigma Nugget II
Кошничката е празна!
Најпродавани

Sigma Nugget II

Sigma Nugget II
Бренд: Sigma
Код на производот: sigma
Достапност:Производот моментално го нема на залиха
0ден.

Задно светло: мало, компактно и на полнење - може да се постави на било кој модел на колче. Модел со одлична цена, со одлична видливост што во голема мера допринесува за Ваша безбедност во сообраќајот.

Ова задно светло може да биде забележано од растојание од 400 метри, со дополнителна и странична видливост.

Фреснел леќа. 
Со овој модел на леќа која доаѓа со кружна, прстенеста структура, а е прилагодена на формата на светлото - се овозможува одлична дистрибуција на светлина и покрај малата големина на куќиштето.

Во задниот дел на куќиштето се наоѓа портот за полнење на светлото - заштитен од прашина и прскање на вода. Со Микро-УСБ кабелот, кој доаѓа во прилог, светлото може да се наполни за два часа. Исто така, на куќиштето постојат и индикатори за статусот на батеријата со што се има увид во преостанатото време кое го имате за користење на светлото пред следното полнење.

Димензии:
Висина: 45мм
Ширина: 28мм
Тежина: 24 грама

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: sigma, nugget