Sigma Buster FL 150 lm
Кошничката е празна!
Најпродавани

Sigma Buster FL 150 lm

Sigma Buster FL 150 lm
Бренд: Sigma
Код на производот: sigma
Достапност: 1
1,600ден.
 
   - ИЛИ -   

Мала, лесна - со многу моќ

Најмалото и најлесно предно светло на Сигма, тежи само 76 грама. Со своите 150 лумени и екстремно компактниот дизајн - ова светло е совршен придружник при возењето, достигнувајќи до 74 метри осветлување.

Овој модел има 5 функции:
Силно светло: до 150 лумени, до 3 ласа
Средно светло: до 75 лумени, до 7.5 часа
Слабо светло: до 35 лумени, до 14.5 часа
Ноќно трепкање: 100/40 лумени, до 5 часа
Дневно трепкање: до 40 лумени, до 25 часа

Осрам ЛЕД
Високо-квалитетно и со висока моќност! Овозможена е рамномерна дистрибуција на светлината во целиот светлосен патерн. 

Димензии:
Должина: 84мм
Ширина: 35мм
Висина: 34мм

Тежина: 76 грама

УСБ-Ц полнење
Целосното полнење на светлото се прави за само 2.5 часа

Тростепен индикатор за батеријата
Со брзо пристискање на прекинувачот се добива информација за батеријата - преку скала со 3 нивоа. ЛЕД-от овозможува да се следи и полнењето на батеријата

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: sigma, buster